Rozzářené oči dětí i zvídaví dospělí. Taková byla Trophy Tour 2013!

S blížícím se koncem kalendářního roku se uzavřel také projekt Ligové fotbalové asociace Trophy Tour 2013. Za dva a půl měsíce obešel pohár pro vítěze patnáct prvoligových celků a rozdal nespočet radosti i zážitků.

Putování trofeje po jednotlivých klubech Gambrinus ligy mělo jeden hlavní cíl. A sice ještě více přiblížit fotbal fanouškům a zároveň jim ukázat to, o co jejich milované týmy třeba již několik let marně bojují. Pravda ale je, že očekávání byla ještě lepší než realita.

Prvoligové kluby totiž přistoupily k projektu opravdu svědomitě a rozhodly se z něj vytěžit maximum, co šlo. Fanoušci si tak kromě samotného artefaktu přišli i na autogramiády se současnými či minulými hráči daného klubu, samozřejmostí byly různé soutěže a kvízy pro ty nejmenší. Samostatnou vložkou pak byla pravidelná vystoupení mistra světa ve footbagu Honzy Webera.

„Musím říct, že Trophy Tour je ideální akce, jak si fanoušci mohou pohár prohlédnout a dotknout se jej. Podle mě je to správná myšlenka,“ řekl třeba trenér Sparty Vítězslav Lavička. „Ta trofej je nádherná, ale člověk si chce na ni sáhnout až ve chvíli, kdy ji vyhraje. Proto jsme si s klukama říkali, ať se jí hlavně nikdo nedotkne,“ doplnil se smíchem olomoucký Aleš Škerle.


Akce na náměstích či v obchodních domech ale zdaleka nebylo to jediné, s čím se kluby vytasily. Nablýskaný pohár braly na různé fotbalové turnaje malých školáků nebo do měst, které první ligu ani nehrají. Znojmo ji vzalo dokonce i do nemocnice. Tam potěšila ty, kteří zvednout náladu potřebovali možná ze všech nejvíce.

Nyní už je ale pouť trofeje u konce. Na cestu se vydala v Plzni a svou jízdu celou republikou zakončila ve vršovickém Ďolíčku, odkud se opět vrátila do vitríny a opustí ji až příští rok. Jediným klubem, který se do projektu kvůli termínové kolizi nezapojil, byla Příbram.

VIDEO: LFA